Efektywne metody osuszania budynków

Przy usuwaniu skutków zalania pomieszczenia, niezwykle istotnym czynnikiem jest czas. Decydując się na samodzielne usuwanie szkody, istnieje ryzyko, że zbyt wolno usuwana wilgoć zdąży spowodować dodatkowe zniszczenia. Dlatego też, osuszanie budynków zdecydowanie bezpieczniej powierzyć profesjonalnej firmie, która z pomocą odpowiedniego sprzętu osiągnie zadowalające i niemal natychmiastowe rezultaty.

Osuszanie budynków – profesjonalne metody

Firmy zajmujące się profesjonalnym osuszaniem budynków – osuszarnia.pl dysponują specjalistycznym sprzętem, który umożliwi sprawne i nieinwazyjne usunięcie skutków zalania. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wykwalifikowanych pracowników, zostanie dobrana metoda idealnie dopasowana do naszych potrzeb, tak aby zminimalizować koszty oraz czas trwania usługi. Do najbardziej popularnych metod osuszania pomieszczeń należą m.in.:

  • nagrzewanie – osuszanie za pomocą nagrzewnic, które ogrzewając powietrze do temperatury kilkudziesięciu stopni intensywnie odparowują wilgoć z powierzchniowych warstw muru;
  • absorbcja – polegająca na odebraniu wody z zawilgoconych materiałów za pomocą specjalistycznych urządzeń ogrzewająco-absorbujących;
  • kondensacja – polegająca na skropleniu zawartej w pomieszczeniu pary wodnej za pomocą osuszacza kondensacyjnego.

Kiedy niezbędne jest osuszanie budynku?

Osuszanie budynku może okazać się koniecznie nie tylko w momencie zalania, ale także wtedy, gdy zauważymy pierwsze skutki zawilgocenia. Może się tak stać w przypadku różnych awarii, nieszczelności okien lub dachu, a także wskutek niedostatecznej wentylacji. W efekcie na ścianach może rozwijać się uciążliwa pleśń i grzyb, zagrażające zdrowiu domowników. Może dojść również do niebezpiecznego naruszenia konstrukcji budynku oraz utraty właściwości termoizolacyjnych, co dodatkowo pogłębia problem występującej wilgoci. Decydując się na profesjonalne osuszanie budynku będziemy mieć pewność, że odpowiednio dobrana metoda przyniesie oczekiwane efekty w możliwie najkrótszym czasie, dbając o nasz komfort i bezpieczeństwo.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij