Jak dobrać baterię do umywalki w kuchni i w łazience?

Jednym z najważniejszych elementów w każdej kuchni oraz łazience jest dobrze dobrana armatura. Z baterii wszyscy domownicy korzystają codziennie, nawet kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia. Dodatkowo te produkty są elementami wpływającymi na styl pomieszczeń, w których się znajdą. Dlatego polscy producenci baterii kuchennych i łazienkowych mają w swoich ofertach wiele różnych modeli – zaczynając od minimalistycznych i klasycznych, przechodząc do propozycji w stylu retro, kończąc na designerskich o oryginalnych kształtach i kolorach. Sprawdź, jak wybrać najlepszą baterię do łazienki oraz do kuchni, tak aby spełniały one wszystkie Twoje oczekiwania.

Bateria kuchenna – jak wybrać najlepszy model?

Bateria kuchenna powinna być przede wszystkim przedmiotem funkcjonalnym i praktycznym, który ułatwi codzienne korzystanie ze zlewu. Wiele osób w pierwszej kolejności zwraca uwagę na cechy związane z wyglądem kranu, jednak to nie najważniejsze aspekty, które należy uwzględnić podejmując decyzję. Nowoczesne baterie kuchenne posiadają szereg praktycznych funkcji. Jedną z nich jest wyciągana wylewka. Dzięki niej bez problemu dokładnie wyczyścisz zlew i dotrzesz do miejsc, które nie są w zasięgu tradycyjnej baterii ze stałą wylewką. Elastyczny wąż, który może mieć długość nawet 150 cm, zakończony jest specjalnym obciążnikiem umożliwiającym chowanie się wylewki. Dzięki elastycznej końcówce możesz również szybko napełnić wodą garnek stojący obok zlewu. Ta praktyczna funkcjonalność ułatwia również podlewanie kwiatków, dokładne płukanie i mycie owoców oraz warzyw.

W sklepie Ferro, czyli polskiego producenta baterii kuchennych oraz łazienkowych, znajdziesz również modele wyposażone w perlator. To specjalny element montowany w kranach, dzięki któremu ogranicza się zużycie wody. Urządzenie powstało z myślą o środowisku naturalnym oraz mając na uwadze portfele klientów. Aerator, bo tak inaczej określa się perlator, ma postać niewielkiego sitka, które instalowane jest na końcówce wylewki baterii. Dzięki niemu strumień wody zostaje napowietrzony, w związku z czym ogranicza się przepływ cieczy.

Jeśli już zdecydowałeś, czy chcesz, aby Twój kran był wyposażony w elastyczną wylewkę oraz perlator, ostatnim krokiem jest wybór estetyki tej części armatury. W ofertach sklepów stacjonarnych oraz internetowych bez problemu znajdziesz produkt, który dopasujesz do estetyki Twojej kuchni.

Czym kierować się przy wyborze baterii łazienkowej?

Najważniejsza kwestia związana z wyborem odpowiedniej baterii umywalkowej do łazienki to jej prawidłowe wymiary dopasowane do umywalki. Warto wziąć pod uwagę nie tylko długość wylewki, ale także jej kąt nachylenia. To istotne wartości, które mają ogromny wpływ na komfort korzystania z umywalki. Jeśli wymiary nie zostaną dobrze dopasowane, istnieje ryzyko, że woda będzie wylewać się na podłogę, a to spowoduje niepotrzebne i nadmierne wydatki. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z dobraniem wymiarów baterii do umywalki w Twojej łazience, warto skonsultować to z jednym ze specjalistów polskich producentów baterii kuchennych i łazienkowych. Ekspert dopasuje ten przedmiot w taki sposób, by wszyscy domownicy mogli komfortowo korzystać z umywalki.

Kolejna decyzja związana z wyborem baterii łazienkowych dotyczy sposobu montażu. Nowoczesne krany można bowiem zainstalować na ścianie, z kolei bardziej klasyczne modele montuje się w specjalnym otworze w umywalce. Wybór konkretnej metody montażu zależy przede wszystkim od tego, w jakim stylu jest urządzona Twoja łazienka. Baterie naścienne doskonale sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, bardziej designerskich. Minimalistyczny wygląd świetnie uzupełni tego typu pomieszczenie. Z kolei baterie nablatowe to rozwiązanie ponadczasowe, które łatwiej wymienić w przyszłości. To dobry wybór dla osób ceniących sobie klasyczne modele.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij