ignorant style w tatuażu

Ignorant style – poznajcie nowy trend w tatuażu

Była moda na tatuaże typu napisy, była też moda na wzory ornamentowe. Przechodziliśmy także modę na styl japoński czy glamour, a obecnie nadchodzi nowa moda. A dokładnie moda na ignorant style. Czas najwyższy poznać ten nowy trend w tatuażach. A trzeba przyznać, że ma on to coś co sprawia, że zachwyca, ale i przyciąga uwagę. Być może jest to nonszalancja.

Jakość zawsze ma znaczenie

Nim przejdziemy do przedstawienia Wam, czym właściwie jest ignorant style, to pragniemy przypomnieć, że zawsze należy podejmować decyzję o tatuażu nie kierując się chwilowymi emocjami czy też pod wpływem impulsu. Lepiej kilkakrotnie się zastanowić, niż potem żałować. Jednocześnie, gdy już podjęliście decyzję o dziarze, to zawsze, ale to zawsze, powinna być ona wykonana przez profesjonalistę. Należy więc udać się do dobrego studia tatuażu. Macie wtedy pewność, że wasz tatuaż będzie powodem do dumy, a nie wstydu. Lepiej zapłacić więcej niż potem żałować. Dobre studio tatuażu zatrudnia najlepszych tatuażystów, którzy posiadają wiedzę, realne umiejętności, ale też zadbają o Wasze bezpieczeństwo. Dowiecie się także jak pielęgnować tatuaż i co ważne macie pewność, że użyte tusze są najwyższej jakości, zaś cały sprzęt jest wysterylizowany, a igły są jednorazowe. Skoro to już jasne, to czas poznać ignorant style.

Ignorant style – czym jest?

Pewnie zauważyliście na ciałach celebrytów czy niektórych osób tatuaże, które w sumie są nonszalanckie, ale też nie są zupełnie spójne. Czasami przedstawiają kilka kropek, a czasami jakiś prosty rysunek. Właśnie takie dziary należą do stylu ignorant style. Mówi się, że właśnie ten styl narodził się z buntu. Ale zacznijmy od tego, jak to wszystko się zaczęło. A początek cóż nie był do końca taki fajny. Był rok 2008, gdy na konwencie tatuażu w Berlinie można było zauważyć nastolatki, które miały na swoim ciele dziary dosyć proste czy nawet prymitywne przedstawiające różne postacie w wersji uproszczonej, ale też słowa czy inne „gryzmoły”. Otóż nastolatkowie buntując się, że rodzice nie pozwalają im na dziarę, zaczęli tatuować się samodzielnie prostymi narzędziami, co rzecz jasna nie było bezpieczne. Ale tak narodził się styl, który obecnie zyskuje popularność, ale jednak obecnie takich tatuaży nie wykonuje się już samodzielnie, lecz w dobrym studiu tatuażu.

A co z poczuciem estetyki?

Tatuaże w stylu ignorant style mają to coś co sprawia, że przyciągają uwagę. Mogą być zwykłą dziarą przedstawiającą jakiś symbol, ale też wzór typu zagadka, czyli przedstawiać np. jakieś zwierzę, a pod nim znajduje się napis czy raczej pytanie: „jakim zwierzęciem jestem”. Mogą również nawiązywać do wydarzeń historycznych i przedstawiać je w uproszczonym stopniu, który przypomina raczej rysunek odręczny. Pewnie ktoś zada sobie pytanie: a co z poczuciem estetyki? No właśnie poczucie estetyki jest w tym totalnym nieładzie i też braku logiki. Ten tatuaż można po prostu traktować jako rysunek na ciele, ale można też traktować go jako symbol buntu. Może być zwyczajnie modą. Jasne, że nie do każdego taki styl przemawia, ale jednak trzeba przyznać, że coraz więcej osób jednak jest nim zachwyconych.

Ignorant style czy to pato style

Ignorant style w żadnym przypadku nie można mylić z pato style, czyli niestety też modnym tatuowaniem przekleństw czy dwuznaczności, które nawiązują do sfery religijnej, obrażając ją, ale mogę też nawiązywać do seksualności i to w niezbyt dobrym znaczeniu. Ignorant style jest po prostu sposobem na wyrażenie siebie, ale też niejako zabawą z trendami i podejściem do poczucia estetyki. Owa ignorancja w nazwie ma nawiązywać do ustalonego poczucia estetyki i pokazywać, że nawet pozornie niepozorne rzeczy można uznać za stylowe i ciekawe. Dlatego to ciekawy wybór, gdy chce się pokazać nieco buntu, ale jednak w tym wszystkim zachować siebie. Jednocześnie takie tatuaże oczywiście powinny być wykonywane w studio tatuażu, a nie na własną rękę, bo to zwyczajnie jest niebezpieczne. Jeżeli chodzi o pato style, to żaden profesjonalista takiej dziary nie wykonana, gdyż zwyczajnie jest ona obraźliwa i wychodzi poza ramy kreowania czy pokazania siebie. W końcu wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej istoty i o tym zawsze trzeba pamiętać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij