Zestawy hydroforowe i ich najważniejsze zalety

Samo słowo hydrofor brzmi dosyć dumnie oraz inżynieryjnie, jednakże każda osoba, która budowała swój dom bądź będzie budować, musiała lub musi się z nim zapoznać. Jest zapożyczeniem z języka greckiego i dosłownie oznacza „niosący wodę”.

Co to jest hydrofor i jego zestaw?

Hydrofor ma za zadanie dostarczyć wodę do naszego domostwa. Nie ma to znaczenia czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, czy w bloku prędzej, czy później z hydroforem będziemy mieli do czynienia. Kiedy następuje podłączenie do sieci wodociągów, wtedy wszelakie instalacje hydroforowe spełniają zadanie dbania oraz dostarczania, nam wody pod odpowiednim ciśnieniem. Sam hydrofor zazwyczaj oznacza pompę hydroforową, jednak, żeby cały system sprawnie pracował, konieczne jest zastosowanie zestawów hydroforowych.

Zastosowanie zestawów hydroforowych

Zastosowanie zestawów hydroforowych znajdziemy we wszelakich budynkach przemysłowych, a nawet w rolnictwie. Czasami były wykorzystywane do nawadniania pół bądź gaszenia pożarów, lecz teraz najbardziej interesuje nas zastosowanie domowe hydroforu. Pierw warto odpowiedzieć na pytanie, kiedy będziemy go używać? Niemal zawsze wtedy, kiedy na naszej działce będzie znajdować się studnia, wtedy kiedy nie posiadamy podłączenia do sieci wodociągowej. Przecież w jakiś sposób woda musi być pompowana do naszych rur oraz musi być ona pod odpowiednim ciśnieniem.

Oto miejsca i przypadki, gdzie zestaw hydroforowy znajdzie swoje zastosowanie:

  • Kiedy będziemy korzystać ze studni znajdującej się na naszej działce,
  • W domu, gdzie nie ma podłączenia do sieci,
  • Na ogródkach działkowych bądź działce rekreacyjnej,
  • W domu, w którym ciśnienie w rurach jest niewystarczające pomimo podłączenia wodociągów np.: Nie można odkręcić jednocześnie wody w łazience oraz kuchni.

Różnice między pompą głębinową a hydroforem

Po pierwsze pompa głębinowa jest stosowana w przypadku studni głębinowych, które mają ponad 7 metrów głębokości oraz znajduje się wewnątrz studni. Jednakże nawet kiedy posiadamy pompę głębinową, będziemy zmuszeni zamontować hydrofor, który będzie dbał o ciśnienie, aby było prawidłowe oraz by nie zabrakło nam wody w domu. A co jeżeli posiadamy studnie kopaną? W takim wypadku bez żadnych problemów poradzi sobie zestaw hydroforowy, podciągając wodę z kilku metrów bez zastosowania pompy głębinowej.

Cena zestawu hydroforowego

Ceny zestawów hydroforowych na rynku wahają się między 1000 a 2000 złotych. Wpływ na cenę mają zbiorniki oraz komponenty. W sytuacji, kiedy potrzebujemy pompę głębinową, musimy dodatkowo doliczyć jej koszt. Dobrać odpowiedni zestaw hydroforowy ci pomoże artykuł https://www.on-the-top.net/pl/pieniadze/jak-znalezc-dobry-zestaw-hydroforowy-i-czy-cena-jest-trafnym-kryterium-wyboru.html.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij