druk uv

Zalety i możliwości druku UV

Zalety druku UV są widoczne na pierwszy rzut oka i są oczywiste, nawet po krótkim opisie sprzętu i zastosowanej technologii. Jednak jasna, dobrze sformułowana lista korzyści nie zaszkodzi.

Jaki są zalety druku UV ?

Trwałość i długowieczność

Wszelkie negatywne wpływy środowiska – wysoka wilgotność, drastyczne zmiany temperatury, wpływy chemiczne – nie mają wpływu na trwałość obrazu. Będzie cieszył oko przez wiele lat. Wszystko to dzięki polimeryzacji farb światłem ultrafioletowym, które całkowicie odnawia ich strukturę.

Krótszy cykl produkcyjny

W porównaniu z drukiem offsetowym technologia UV umożliwia wydrukowanie wszystkich egzemplarzy w tym samym dniu, w którym drukarnia otrzymała zamówienie. Niesamowite, prawda? Choć w rzeczywistości i tu znów mowa jest o technologii, czas utwardzania obrazów w druku UV jest wielokrotnie szybszy niż w druku offsetowym, co w zasadzie jest porównywalne z drukiem cyfrowym.

Atramenty fotograficzne

Dzięki jednoskładnikowej pigmentacji atrament zastyga w ciągu kilku sekund i nie utwardza się na głowicach drukujących w postaci grudek, które przeszkadzają w późniejszym drukowaniu. Drukarka jest zawsze gotowa do użycia.

Bezwonny druk

Niektórzy ludzie pokochają chemiczny zapach tuszu, ale alergicy i inne dolegliwości nie będą miały racji bytu. Co więcej, polimeryzacja zmienia strukturę atramentu, dzięki czemu jest on bezpieczny dla alergików i sprawia, że druk UV https://wytnij.com/uslugi-druku jest jednym z najbardziej ekologicznych rodzajów druku, doskonale nadającym się do wszystkich wnętrz i wszelkich produktów reklamowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Tak dla koloru białego. Białe tusze, które mogą być stosowane w druku UV, mogą być używane do tworzenia obrazów na przezroczystych lub ciemniejszych materiałach, nadając kontrast produktowi.

Nieograniczony wybór kolorów i odcieni

Kto lubi ograniczenia? Być może projektanci nienawidzą ich najbardziej ze wszystkich. Druk UV pozwala na łączenie kolorów i uzyskiwanie szerokiej gamy odcieni. Jakość kolorów jest absolutnie niepowtarzalna. Oczywiście rezultat może zostać wzmocniony, a wzór może się wyróżniać dzięki opcjonalnemu lakierowi bezbarwnemu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij