jak spędzać długie zimowe wieczory

Jak spędzać długie zimowe wieczory? Poznajcie nasze fajne pomysły

Zima nie jest ulubioną porą roku wielu osób. Nie chodzi tylko o to, że jest zimno, ale jest też mokro, a po pierwszej euforii związanej ze śniegiem okazuje się, że w sumie ten biały puch, to nas bardziej wkurza niż cieszy – szczególnie, gdy każdego ranka musimy odśnieżać samochód i pojazd. Jakby tego było jeszcze mało, dzień jest krótki i szybko robi się ciemno, co również jest denerwujące. Jak więc spędzać długie, zimowe wieczory, gdy na dworze jest zimno? Poznajcie nasze fajne pomysły.

Granie w gry planszowe

Wieczory zimowe potrafią się dłużyć. Możemy powiedzieć, że dłużą się wyjątkowo. W końcu co można robić w domu? Okazuje się, że można robić bardzo wiele i nie mamy tutaj na myśli sprzątania. Otóż można fajnie spędzić rodzinny czas i rzeczywiście polepszyć i zacieśnić swoje więzi. Możecie choćby wspólnie grać w gry planszowe. To świetna zabawa i to dla całej rodziny. Każdego wieczora możecie wspólnie zasiąść przy stole, wylosować jedną z gier, a potem oddać się przyjemności grania. Ale pamiętajcie, że nie liczy się kto wygra, tylko liczy się dobra zabawa i czas wspólnie spędzony. Możecie też rodzinnie przygotować swoją własną grę. Dzięki temu przez kilka wieczorów z rzędu będziecie wspólnie spędzać czas i fajnie się bawić. Jednocześnie dzieciaki rozwiną swoją kreatywność oraz wyobraźnię. Jednego dnia możecie ustalić zasady, kolejnego dnia przygotować plansze, a następnego dnia pozostałe akcesoria, a na końcu oczywiście powinniście zagrać. Zabawy i śmiechu będzie co niemiara. To dobry sposób na nudę.

Wspólne wieczory filmowe

Gdy Wasze dzieci są już nieco starsze, a więc mają powyżej 10 lat, możecie zorganizować wspólne wieczorki filmowe. Rzecz jasna niekonicznie codziennie, ale choćby raz na tydzień. Wtedy też koniecznie przygotujecie popcorn, by poczuć się jak w kinie, a następnie w drodze losowania niech jeden z członków rodziny wybierze film czy program. Ważne, by był odpowiedni dla dzieci, a potem możecie po prostu wspólnie go obejrzeć, a na koniec jeszcze porozmawiać o tym, jakie wrażenia wywołał u Was dany film. Warto porozmawiać o uczuciach. Niewątpliwie takie oglądanie tv pozwala nie tylko na zaciśnięcie więzi, ale pozwala też na rozwinięcie kreatywności, języka, ale i pozwala dzieciom poszerzyć swoją wiedzę z danego tematu. Jak więc widzicie zalet jest sporo.

granie w planszówki

Nauka kodowania bądź języków obcych

Niezależnie od wieku należy się rozwijać, wszak samorozwój jest naprawdę ważny. Ale jak to zrobić? Możliwości jest wiele. Możecie choćby całą rodziną rozpocząć naukę kodowania. W długie zimowe wieczory możecie nie tylko świetnie się bawić, ale też uczyć. Jeżeli szukacie dobrego Internetu w Białymstoku, to polecamy Wam firmę Koba. Gwarantujemy, że i cena jest bardzo korzystna. Oczywiście nie musicie tylko uczyć się kodowania. Wolny czas możecie poświęcić na naukę języków obcych. Całą rodziną możecie oglądać filmiki w sieci nagrane przez native speakerów. Nie musicie rzecz jasna uczyć się np. języka angielskiego. Jeżeli marzycie o wycieczce np. do Japonii, to pouczcie się języka japońskiego. Tak naprawdę niezależnie, gdzie mieszkacie czy jest to Wrocław, czy może Białystok Internet najwyższej jakości jest wręcz niezbędny.

Wspólne gotowanie

Wiele osób narzeka podczas gotowania. Z jednej strony to w pełni zrozumiałe, szczególnie gdy często gotuje się to samo, ale z drugiej przecież w kuchni można wykazać się kreatywnością. Ba! Można też poznawać nowe smaki i przygotowywać posiłki całą rodziną. Dzięki temu dzieci się nauczą nowej umiejętności i będą bardziej samodzielnie. A więc wspólnie każdego wieczora możecie razem przygotowywać kolacje, ale też obiad na następny dzień. Możecie poznawać kuchnie z całego świata. Na pewno zabawa będzie świetna. Zapewne więcej będzie też sprzątania, ale przecież i sprzątać możecie wspólnie. Ok, prawda jest taka, że sprzątania bywa nudne, ale zawsze można dokonać podziału obowiązków, tak by każdy członek rodziny odpowiadał za jakąś czynność. Przynajmniej sprzątanie będzie szybsze, a i dzieci się znowu czegoś nauczą.

Jak więc widzicie w długie zimowe wieczory można fajnie spędzać czas i jeszcze się czegoś nauczyć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij