Jak „przeprowadzić” przeprowadzkę szybko i bezstresowo, a przy tym samodzielnie?

Gdy zbliża się czas przeprowadzki człowiek zaczyna się stresować, bo przecież jest to logistycznie trudna to przeprowadzenia praca. Ale jednocześnie konieczna. Nie bez znaczenia jest czas, w końcu gdy już się przeprowadzamy chcemy to zrobić w ciągu jednego dnia, a nie przez kilka kolejnych. Oczywiście można wynająć firmę zajmującą się przeprowadzkami, ale ceny są wysokie, dlatego też lepiej pomyśleć jak „przeprowadzić” przeprowadzkę szybko i bezstresowo, a przy tym samodzielnie? Koniecznie skorzystajcie z naszych rad.

Planowanie rzecz ważna

Wszystko należy rozpocząć od planowania…zakupów, a dokładnie warto pamiętać, że należy kupić sporą ilość kartonów i to różnej wielkości, następnie niezbędne są taśmy akrylowe, ale także wypełniania do kartonów, które mają zabezpieczyć Wasze rzeczy przed uszkodzeniem. Można wybrać choćby te z gąbki czy styropianu. Na małe rzeczy, które jednak są cenne można przygotować te koperty bąbelkowe. Do tego nie zapomnijcie jeszcze o workach próżniowych. Przydadzą się jeszcze markery do podpisywania kartonów i dużo chęci oraz jeszcze więcej spokoju i już można przejść do pracy.

Przeprowadzaj się pomieszczeniami

Tylko jeżeli zastosujecie plan, będziecie mogli zapanować na tym całym procesem i przy tym wszystko bardziej ogarniecie. Zacznijcie np. od kuchni i tak na sam początek spakujcie wyposażenie mebli. Do największego garnka włóżcie ten mniejszy, następnie do mniejszego jeszcze najmniejszy i dopiero potem chowajcie do kartonu, który dobrze zalepcie taśmą akrylową, dzięki temu nic Wam nie wypadnie. Podobnie rzecz wygląda ze szklanymi rzeczami, choć oczywiście warto jest je jeszcze dodatkowo ochronić choćby umieszczając w kartonie wypełnienie, może być to z gąbki, bo jest tanie, ale też efektywne. Każdy karton następnie podpiszcie używając nazwy pomieszczenia i tego co się w nim znajduje, dzięki temu zaraz po przeprowadzce będziecie mogli znaleźć to czego szukacie. Jeżeli macie sporo ubrań, ale też pościeli czy ręczników, to koniecznie spakujecie je do worków próżniowych, natomiast na eleganckie rzeczy z szafy załóżcie dużą folę i dopiero potem je złóżcie w pół, pamiętajcie, aby góra wieszaka wystawała, dzięki temu zaraz po przeprowadzce możecie je zawiesić, usuniecie tylko folię, a ubrania powinny pozostać niezgniecione. Cenne rzeczy umieśćcie w kopertach bąbelkowych. W przypadku kosmetyków dodatkowo warto zastosować folie, która zabezpiecza przed wylaniem się. Nie należy też mieszać tych płynnych z sypkimi, gdyż niestety wystarczy tylko chwila nieuwagi i już można mieć totalny miszmasz. Nie zostawiajcie również żadnych środków do mycia, nawet tych otwartych, tylko odpowiednio je zabezpieczcie i po problemie.

A co z dużymi rzeczami, czyli meblami?

Pozostaje jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie: jak przewieźć meble czy wypoczynki? I tutaj możecie zastosować dwa rozwiązania. Jedno z nich to takie, gdzie rozmontujecie meble i będziecie przewozić przynajmniej to, co możliwe. Ale możecie też wynająć busa czy inne duże auto. Dzięki temu sporo zaoszczędzicie, bo owszem wynajęcie firmy zajmującej się przeprowadzkami zapewni wygodę, ale też wiąże się z dużymi kosztami. Dlatego lepiej poszukać w sieci ogłoszeń. Wiele osób prywatnych chcąc sobie dorobić oferuje wynajmem dużych samochodów i koszty takiej usługi są relatywnie niskie. Można też popytać znajomych, bo być może ktoś akurat ma taki samochód i może Wam pomóc.

Jeden karton z potrzebnymi rzeczami

Ostatnią rzeczą o jakiej będziecie myśleć zaraz po przeprowadzce to, aby się rozpakować, ale jednocześnie będziecie obłędnie głodni. Dlatego też warto, a nawet trzeba przygotować jeden karton, w którym umieścicie czajnik, dwa kubki czy też talerze oraz zrobione wcześniej kanapki. Do tego jeszcze kilka torebek herbaty oraz cukru i zaraz po przyjściu do nowego domu możecie się posilić, choćby relaksując się na kanapie pośród olbrzymiej ilości kartonów.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad, dzięki temu zaoszczędzicie i to sporo nerwów i pieniędzy, a przy tym przeprowadzka będzie w miarę szybka i bardzo efektywna, a Wy zadowoleni. Zatem czas przejść do realizacji i zachować spokój.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij