Jak pielęgnować tatuaż w miejscu intymnym, czyli szczególna troska wskazana

Dość odważnym miejscem na tatuaż są miejsca intymne, ale takie tatuaże mogą być zmysłowe i dodawać seksapilu. Wiele osób hołduje też zasadzie, że ozdoba ciała ma być swoistym symbolem i jest wykonywana dla siebie. Nie chcą się nią chwalić wszem i wobec, dlatego decydują się na miejsce, które widzi co najwyższej partner czy partnerka. Pojawia się pytanie, jak pielęgnować taki tatuaż, aby nie dorobić się infekcji. Oto kilka informacji na temat tego rodzaju tatuaży.

Tatuaż w miejscu intymnym – co należy wiedzieć przed jego wykonaniem?

Jak wiadomo wykonanie tatuażu nie jest jak łaskotanie, a miejsca intymne są szczególnie wrażliwe na ból, dlatego trzeba się na to przygotować. Oczywiście trzeba również pokonać wstyd przed tatuowaniem takiego miejsca, choć warto pamiętać, że w renomowanym studio doświadczony tatuażysta pewnie nie jeden taki tatuaż już wykonał. Tatuażyści sami mówią, że miejsce nie ma dla nich znaczenia, bo są jak chirurdzy, którzy swoją pracę muszą wykonać z należytą dokładnością, w skupieniu i z zachowaniem wszelkich zasad sterylności. Zatem na pewno trzeba sprawdzić czy w danym studio wykonuje się takie tatuaże i czy tatuażysta ma doświadczenie w ich wykonywaniu. W przypadku kobiet popularnym miejscem jest wzgórek łonowy, a także miejsce przy kości miedniczej. W dalszej kolejności panie tatuują pośladki i część ud, a także mostek, czyli miejsce tuż pod piersiami. Jeśli chodzi o same piersi, to tatuażyści unikają tatuowania sutków, które ze względu na inny pigment i szczególną wrażliwość traktują podobnie jak pieprzyki. Mogą wykonać tatuaż tuż przy sutku lub wokół sutka i dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Poprzez tatuaż można również zrekonstruować sutek po mastektomii i taki zabieg można wykonać rok po operacji, ale oczywiście należy wcześniej wykonać niezbędne badania, aby wykluczyć przeciwwskazania do wykonania tatuażu. Jeśli chodzi o mężczyzn to miejscem popularnym także jest strefa pod kością miedniczną, czy pośladki i uda, choć co odważniejsi tatuują nawet penis.

Wzory tatuaży w miejscach intymnych – jakie są popularne?

Skoro już wiesz, gdzie się tatuować i wiesz także, że musisz zwrócić uwagę na szczególnie bolesne do tatuowania miejsca i przygotować się na ból, to warto zastanowić się nad wzorem. Na pewno jeśli tatuaż intymny jest Twoim pierwszym tatuażem, to nie możesz wybrać zbyt dużego. Najlepiej wybrać niewielki motyw, czyli tatuaż minimalistyczny. Wśród kobiet popularne są kwiaty, ptaki, motyle, ale również wzory koronki. Mężczyźni i kobiety zgodnie na tatuaże w miejscach intymnych wybierają też wzory mandala. Wśród mężczyzn popularny jest także motyw smoka albo tatuaże będące imitacją bielizny. W miejscach intymnych wiele osób wykonuje także skrypty. Trzeba pamiętać, by do wykonania tatuażu w miejscu intymnym odpowiednio się przygotować skóra powinna być wydepilowana, ale jednocześnie nie powinna być podrażniona. Warto używać oczywiście również płynów do higieny intymnej. Wykonywanie tatuażu musi być komfortowe zarówno dla osoby, która się tatuuje, jak i tatuażysty.

Wykonanie tatuażu w miejscu intymnym – jak pielęgnować świeżo wytatuowaną skórę?

Skoro już wiesz jak przygotować się do tatuażu w miejscu intymnym, musisz wiedzieć, że przed wykonaniem jakiegokolwiek tatuażu, także tego w miejscu intymnym, nie możesz pić alkoholu. Rozrzedza on krew i powoduje, że również atrament może zostać rozrzedzony i wypływać w większym stopniu na powierzchnię skóry. Alkoholu nie należy także pić po wykonaniu tatuażu, bo utrudnia to jego gojenie się. Na świeżo wykonany tatuaż nałożony zostaje specjalny opatrunek, a wcześniej krem przyspieszający gojenie. Taki opatrunek należy pozostawić na kilka godzin, a następnie umyć skórę specjalnym żelem do pielęgnacji świeżo wytatuowanej skóry i chłodną wodą. Nie należy wycierać tatuażu ręcznikiem bawełnianym, a jednorazowym, niepylącym. Potem można nałożyć na niego opatrunek z folii paroprzepuszczalnej do tatuażu. Mycie i zmianę opatrunku należy powtarzać co dwie-trzy godziny, z wyłączeniem pory snu. Dzięki temu tatuaż może się właściwie zagoić. Kosmetyki do pielęgnacji tatuażu można zakupić w salonie tatuażu albo już wcześniej zaopatrzyć się w nie w sklepie internetowym Beardman.pl.

Pielęgnacja tatuażu w miejscu intymnym na co dzień – o czym należy pamiętać?

Warto pamiętać, że o tatuaż w miejscu intymnym należy dbać również po jego zagojeniu. Przydadzą się nawet kremy z filtrem UV, zwłaszcza jeśli część tatuażu jest eksponowana np. pod bikini czy też slipkami. Kosmetyki na tatuaż mają zrównoważony skład i przede wszystkim pielęgnują go w taki sposób, by skóra nadmiernie się nie łuszczyła, a co za tym idzie, by pigment nie stawał się coraz bledszy.

Bez wątpienia tatuaż w miejscu intymnym jest oryginalnym i odważnym wyborem. Zarówno po jego wykonaniu, jak i po zagojeniu należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, aby nie doszło do zakażenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij