Afirmacje - czym są i jak je stosować Poznaj przykładowe afirmacje!

Afirmacje – czym są i jak je stosować? Poznaj przykładowe afirmacje!

Istnieje wiele sposobów na dobry dzień, można stosować ćwiczenia oddechowe, medytację, albo uprawiać jogging. Jedną z takich czynności są także afirmacje, których celem jest poprawa pewności siebie, oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości. Ćwiczenia afirmacyjne mogą nam także pomóc osiągnąć to czego pragniemy, dzięki czemu łatwiej jest spełnić swoje marzenia i zdecydowanie łatwiej jest sięgać po wyznaczone sobie cele. Dowiedz się, na czym polegają afirmacje, oraz poznaj kilka przykładów!

Czym są afirmacje – na czym polega ich stosowanie?

Afirmacja przybiera zazwyczaj wygląd prostej sentencji, która powinna nam towarzyszyć na co dzień. Jej zadaniem jest poprawa naszej pewności siebie, a przy tym przyśpieszenie stawianych sobie przez nas celów. Dzięki jej stworzeniu możemy w łatwy sposób przede wszystkim uświadomić sobie, czego tak naprawdę pragniemy, dzięki czemu zwiększa się nasza świadomość, odnośnie tego, jakie są nasze życiowe cele. Warto, aby stworzona afirmacja była praktykowana regularnie, a wybrane przez nas sentencje powtarzane codzienne, najlepiej kilka razy w ciągu dnia. Proces praktykowania afirmacji pomaga nam także znacznie przybliżyć się do realizacji naszych pragnień, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest nam je osiągnąć. Warto przy tym zauważyć, że wybrana przez nas sentencja nie powinna przybierać postaci obsesyjnej myśli – kluczowym działaniem w tym procesie jest codzienne powtarzanie wybranych afirmacji, najlepiej przed lustrem.

Czym są afirmacje - na czym polega ich stosowanie

Czym są afirmacje – na czym polega ich stosowanie

Jak stworzyć dobre afirmacje i w jaki sposób je stosować?

Stworzenie dobrej afirmacji na pierwszy rzut oka wydaje się proste, jednak niekoniecznie faktycznie takie jest. Jeżeli chcesz zacząć stosować afirmacje w życiu codziennym, przede wszystkim na samym początku zastanów się, czego tak naprawdę najbardziej pragniesz i co przyniesie Ci szczęście, zadowolenie oraz satysfakcję. Bardzo często afirmacje dotyczą rzeczy materialnych, jednakże zdecydowanie warto stosować je także po to, aby poprawić postrzeganie samego siebie, zwiększyć poczucie własnej wartości oraz pogodzić się z aspektami siebie, których do końca nie akceptujemy. Takim typowym przykładem materialnym może być tutaj chęć wyjazdu na wycieczkę, albo kupienie nowego samochodu, jeżeli natomiast mamy do czynienia z afirmacjami bardziej duchowymi, można jako przykład podać chęć akceptacji własnego wyglądu i pozbycie się kompleksów, albo zwiększenie pewności siebie poprzez zmniejszenie poczucia nieśmiałości. Kiedy wybierzemy już pragnienia, które chcemy osiągnąć skupmy się na wymyśleniu odpowiedniej afirmacji. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby w afirmacji nie używać czasu przyszłego, tylko skupić się na czasie teraźniejszym. Mówimy więc na przykład „jestem”, „zdobywam”, „osiągam”, zamiast „będę”, zdobędę” lub „osiągnę”. Taka praktyka pomoże nam znacznie przybliżyć się do postawionego sobie celu, dzięki czemu łatwiej będzie nam go osiągnąć.

Jak stworzyć dobre afirmacje i w jaki sposób je stosować

Jak stworzyć dobre afirmacje i w jaki sposób je stosować

Warto skupić się na pozytywnym wydźwięku afirmacji, przy czym należy pamiętać o regularnym ich stosowaniu. Poniżej podajemy Ci kilka przykładów afirmacji, których regularne powtarzanie może ułatwić Twoje życie i zwiększyć pewność siebie, oraz przybliżyć Cię do założonych sobie pragnień:

  • „Lubię siebie takim, jakim jestem i nie potrzebuje niczego w sobie zmieniać”
  • „Używam nowego i świetnego samochodu, którym jeżdżę od dawna”
  • „Nie myślę o przeszłości. Moje życie jest tu i teraz, a szczęście może spotkać mnie każdego dnia”
  • „Jestem śmiałą i pewną siebie osobą, rozmawianie z ludźmi sprawia mi wielką przyjemność”
  • „Jestem pewny siebie oraz pełen energii, wiem, że mogę osiągnąć sukces”.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij